logo

Domovní a bytová elektroinstalace

   Provádíme demontáže staré a dosluhující elektroinstalace se zajištěním ekologické likvidace. Starou elektroinstalaci nahrazujeme moderním a novodobým elektromateriálem.
    Novou elektroinstalaci navrhneme a provedeme podle aktuálních harmonizovaných norem.

   
    Veškerou silnoproudou a slaboproudou elektroinstalaci v předsíních a na chodbách ukryjeme do lišt nebo v lepším případě do sádrokartonových podhledů.  Do těchto podhledů pak instalujeme halogenové nebo energeticky nenáročné LED podhledové osvětlení. Ovládání podhledových světel na chodbách a v předsíních provádíme klasickými vypínači a nebo pohybovými čidly.

   
    Přívod ke světlu na stropě panelového bytu provedeme ve vyfrézované kolmé drážce bez porušení kovových výztuží. Drážku zapravíme dvěma technologickými postupy tak, aby při zamalování nebylo poznat, kudy drážka vede.


   Světla v koupelně instalujeme do podhledu společně s transformátorem, který světla napájí bezpečným malým napětím 12V.
Ventilátory v koupelně a na WC instalujeme do podhledu s trativodem do centrálního potrubí. Ventilátory jsou ovládány tlačítky s časovým doběhem společně s centrálním odsáváním nebo samostatně.

    Kabely pro zásuvkové a datové obvody ukládáme do soklových lišt nebo v lepším případě do vyřezaných drážek v panelu nebo cihle. U některých typů panelových domů využíváme starých svislých vedení v husích krcích poblíž zárubní.

Vypínač ze zárubně do panelu

Pic 3 Pic 4 Pic 5

    Vypínače montované do kovových zárubní v panelových bytech společně se starým vedením demontujeme a otvor zapravíme. Nový vypínač včetně kabeláže připravíme a nainstalujeme 10 cm od kovových zárubní.