logo

Montáž zárubní nebo stěnových pouzder

     Podle požadavku přichystáme a následně provedeme stavební otvory, dveře s kovovými zárubněmi, dveře s obložkovými zárubněmi nebo dveře zasouvací do stěnových pouzder.

Kovové zárubně

     Do stěny osadíme a vyvážíme kovové zárubně, které po zapravení stěn obrousíme a opatříme dvěma základními nátěry. Po zaschnutí a dokončení všech prašných prací ošetříme zárubně 2 x finální povrchovou syntetickou barvou.

Pic 1 Pic 2 Pic 3

Kovové zárubně pro vstupní protipožární dveře

     Do stěny osadíme a vyvážíme kovové zárubně s těsnící gumou, které po zapravení stěn obrousíme a opatříme dvěma základními nátěry. Po zaschnutí a dokončení všech prašných prací ošetříme zárubně 2 x finální povrchovou syntetickou barvou.

Pic 1 Pic 2 Pic 3

Pic 1 Pic 2 Pic 3

Obložkové zárubně

     Ve stávající stěně odřežeme původní kovové zárubně a otvor upravíme a zarovnáme pro obložkové zárubně. Stejně tak to bude i s rozměrem otvoru ve vyzděné stěně, kde namontujeme obložkové zárubně až po vymalování.

Pic 1 Pic 2 Pic 3

Pic 1 Pic 2 Pic 3

Dveřní pouzdro ve stěně

     Do stěny osadíme a vyvážíme stěnové pouzdro, které ukotvíme a zapravíme. Po zaschnutí a dokončení všech zednických a malířských prací otvor osadíme obložkami. Do pouzdra pak zasuneme a seřídíme pojezdové dveře.

Pic 1 Pic 2 Pic 3

Posuvné dveře na pojezdu před stěnou v garnýži

     Do stěny z SDK osadíme výztuž, kterou ukotvíme pro pozdější montáž pojezdové lišty. Po dokončení všech malířských prací otvor osadíme obložkami. Nad otvor upevníme lištu, do které zavěsíme a seřídíme pojezdové dveře. Lištu zakryjeme garnýží.

Pic 1 Pic 2 Pic 3

Dveřní mechanismy do interiérových dveří

     Každé dveře jsou opatřeny ("zádlabem"), ve kterém je zasunutý klikový mechanismus s dozickým zámkem. Do koupelen a na WC montujeme zámkový mechanismus s ruční aretací kliky.

Pic 2 Pic 2 Pic 3

Dveřní kování do interiérových dveří

     Nejběžněji používané dveřní kování rozlišujeme na:

Rozetové a Štítové, které podle zvoleného zámkového mechanismu montujeme v provedení s dozickým klíčem, s cilindrovou vložkou a nebo s aretací.

Pic 2 Pic 2

Veškerá práva vyhrazena.