logo

Obkladačské práce

      Provádíme veškeré obkladačské práce do koupelen, kuchyní, chodeb, předsíní, balkónů, teras, schodišť, etáží, prádelen.

Obklad nebo dlažbu třídíme podle několika kritérií, které Vám rádi doporučíme pro daný účel použití:

Druh jakosti, nasákavost, mrazuvzdornost, odolnost proti opotřebení, protiskluzové.

pan Martin Kopčil

 

Fotogalerie

Pic 1 Pic 2 Pic 3 Pic 4 Pic 5 Pic 6

POZOR: Chtěli bychom Vás upozornit, že bytové jádro do sedmi dnů s finálním dokončením neprovádíme. Museli bychom porušit některé technologické postupy, a co hůř, některé materiály dokonce vynechat. To bychom si ke svým zákazníkům nikdy nedovolili. 

Byli jsme svědky postavených jader bez stěrky pod obkladem a hydroizolace, kde nezbývalo než začít úplně od znova.

STĚRKA slouží k zatažení spár zdiva, k celkovému zpevnění a vyrovnání zdiva. Je potřebná k dalšímu nanesení hydroizolace.

HYDROIZOLACE zabraňuje prosakování vlhkosti přes stěnu. Samotný obklad vlhkost nezadrží. Pokud se nepoužije hydroizolace pod obkladem, pak při běžném sprchování může dojít k prosáknutí vlhkosti na druhou stranu stěny. To má potom za následek tvoření plísní.  

Zmiňované materiály se nanášejí v několika vrstvách. Každá vrstva má patřičnou dobu zrání a vysychání, kterou pod 12 hodin nelze uspíšit.

Zrychlené a ochuzené postupy mají za následek nerovnost stěn a obkladů, s odstupem času praskliny ve spárách, odpadávání obkladů, uvolnění dlažebních dílců, praskání a odpadávání omítky ze stěny.   

Další materiály, které se nepoužívají z důvodu úspor a urychlení.

PENETRACE: Jedná se o roztok, který se nanáší na nové nebo staré stěny před nanesením lepidla nebo omítky. Na povrchu stěny vytvoří lepkavý film, který zajistí dokonalou přilnavost dalšího materiálu.    

PERLINKA: Je tkanina se čtvercovými okýnky, která slouží ke zpevnění omítek, jak na novém, tak i na starém zdivu. Při vrtání otvoru do stěny nehrozí riziko, že odpadne kus omítky okolo otvoru.  

Bez použití perlinky při natahování omítek na staré mastné panelové stěny je vysoká pravděpodobnost, že se po čase vytvoří pavučinové praskliny odchlíplé omítky. V některých případech nepomůže kvalitní penetrace ani omítkovina.

Všechny uvedené materiály a postupy jsou zařazeny v našich cenových nabídkách!!!

Veškerá pravá na změny a kopírování prezentace jsou vyhrazena.